Busy pod lupą wschowskiej drogówki

Wczorajsze kilkugodzinne działania wschowskich policjantów ruchu drogowego skierowane były przede wszystkim na samochody ciężarowe przejeżdżające drogami naszego powiatu w ramach akcji „truck & bus”.

Przedwczoraj (19 stycznia 2015 roku) wschowska drogówka przeprowadziła działania pod nazwą „truck & bus”, które odbyły się na terenie całego kraju. Wschowscy mundurowi bacznie przyjrzeli się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. Policjanci badali trzeźwość kierujących, sprawdzali stany techniczne pojazdów. Skrupulatnie przeglądali zapisy wykresówek tachografów, sprawdzając tym samym czasy pracy kierowców. Nie stosowali ulg wobec piratów drogowych, którzy bagatelizowali znaki ograniczające dopuszczalną prędkość.

W trakcie kilkugodzinnych działań policjanci sprawdzali liczbę przewożonych w pojeździe pasażerów, prawidłowość przewozu towarów niebezpiecznych, szybko psujących się artykułów żywnościowych, przewożonych zwierząt oraz transportowanych odpadów.

W trakcie wczorajszych kontroli wschowscy mundurowi nie ujawnili większych nieprawidłowości. Jedynie z konsekwencjami fatalnego stanu technicznego ciężarówek musiało liczyć się dwóch kierowców, gdzie jednemu z nich zatrzymano dowód rejestracyjny.

Źródło:

Oficer Prasowy KPP Wschowa