Drzwi Otwarte ZSP

Wczoraj, w murach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie gościli uczniowie i nauczyciele z okolicznych szkół podstawowych. Wszystko za sprawą Drzwi Otwartych, które jak co roku zorganizowane zostały dla uczniów klas VIII.

Była to okazja do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły, poznania kierunków kształcenia oraz możliwości nabycia dodatkowych umiejętności i uprawnień w trakcie nauki.
Wspaniale zaprezentowały się wszystkie typy szkół: technikum, liceum oraz szkoły branżowe. Na gości czekały niespodzianki takie jak: pokój zagadek, wystawa modeli pojazdów z klocków lego, rozpoznawanie odczynu roztworów na podstawie wskaźnikow biologicznie czynnych, bieg na orientację czy poczęstunek w pracowni gastronomicznej. Można było spróbować swoich sił w strzelaniu do celu, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, konkursie plastycznym, konkursie wiedzy o teatrze czy quizie z języka angielskiego.
Swoje wyposażenie zaprezentowały współpracujące ze szkołą jednostki WOPR Sława oraz żołnierze z 5. Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa. Integracji sprzyjała wspaniała atmosfera oraz wspólnie odtańczona ,,belgijka". Ogromnym zainteresowaniem widzów cieszył się pokaz samoobrony w wykonaniu klas mundurowych.
galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież