Sztafeta pamięci wybiegła ze Sławy

Wczoraj rano Sztafeta Pamięci Generała Broni Tadeusza Buka wyruszyła ze Sławy w dalszą drogę. Tym razem żołnierze mają do pokonania odcinek 33 km, a kolejnym przystankiem na trasie była Nowa Sól.

Zanim to nastąpiło, wojskowi wzięli udział w akademii przygotowanej przez uczniów sławskiej podstawówki. Dzieci śpiewały pieśni patriotyczne i recytowały wiersze, żołnierze natomiast opowiedzieli o swojej służbie i członkostwie Polski w NATO. W tym roku mija 25 lat odkąd Polska wstąpiła do struktur Organizacji Sojuszu Północnoatlantyckiego. W ramach spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, którego motywem przewodnik była pamięć o Generale i członkowsko Polski w NATO. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni upominkami. Zastępca Burmistrza Sławy podziękował wojskowym za przybycie do Sławy oraz za sposób, w jaki pielęgnują pamięć o swoim dowódcy.
Ostatnim punktem wizyty było pożegnanie i oficjalne przekazanie pałeczki biegaczom przez Zastępcę Burmistrza Sławy Krzysztofa Gruszewskiego.
galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież