Złote i diamentowe gody sławskich małżeństw

W Pensjonacie Słoneczko miało miejsce wyjątkowe spotkanie, poświęcone parom, które w 2023 roku świętowały 50 i 60 rocznicę swojego pożycia małżeńskiego. To szczególne wydarzenie, podczas którego hołduje się długotrwałą miłość, wierność oraz zaangażowanie, jakie panuje między małżonkami.

Pierwsze z tych okrągłych rocznic to złote gody, symbolizujące piękno i trwałość półwiecza spędzonego razem. Drugie to diamentowe gody, świadczące o wyjątkowej siłę więzi, która przetrwała przez 60 lat, pokonując różne wyzwania, próby i radości.
Ceremonia rozpoczęła się od przemówienia Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Małgorzaty Hetmańskiej - Sadrakuły. Wyraziła ona dumę i zachwyt wytrwałością oraz miłością, jaką jubilaci darzą się od ponad połowy wieku oraz złożyła serdeczne gratulacje z okazji jubileuszy. Następnie, w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, będące symbolem uznania i szacunku, zostały wręczone jubilatom obchodzącym złote i diamentowe gody przez Burmistrza Sławy, Cezarego Sadrakułę.
Wraz z Włodarzem naszej gminy życzenia parom złożyli Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie, Pani Kierownik wraz z pracownikami Referatu Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich. Po części oficjalnej pary zostały zaproszone na lampkę szampana, by wznieść toast za ich zdrowie. Na zakończenie wszyscy udali się na poczęstunek, przed którym wysłuchali krótkiego recitalu.