„Czerwony, idealny, piękny i NASZ”

W sobotę, 23 marca o godzinie 16:00 przed remizą w Ciosańcu odbyło się uroczyste przekazanie wozu bojowego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Ciosaniec i Bagno.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, zastępca burmistrza Krzysztof Gruszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie Sławomir Mazur, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie st. Bryg. Krzysztof Piasecki, przedstawiciele Nadleśnictwa Sława Śląska Krystian Nakonieczny oraz leśniczy Jarosław Trela, przedstawiciele policji, sołtysi Bagna, Ciosańca, Dronik, Szreniawy oraz Łupic przedstawiciele jednostek OSP z Łupic, Śmieszkowa, Sławy i Starego Strącza oraz mieszkańcy Ciosańca, Bagna i innych miejscowości.
Po powitaniu gości wszyscy minutą ciszy uczcili pamięć druha Aleksandra Polańskiego, który był sekretarzem jednostki OSP Ciosaniec i Bagno.
W swojej mowie prezes jednostki OSP Ciosaniec i Bagno, druh Paweł Baruch podkreślił, iż jest to dla niego wzruszający moment.
-Ten wzruszający moment jest kamieniem milowym dla naszej jednostki, Od utworzenia jednostki minęło 76 lat. W tym czasie przeżywała ona okresy rozkwitu oraz te nieco słabsze. W 2019 roku jednostka z Ciosańca połączyła się z jednostką z Bagna. W 2022 roku nasza jednostka przekazała swój samochód strażakom na Ukrainie. Na 2 lata jednostka została pozbawiona niejako swojego serca. W ciągu tych dwóch lat nie traciliśmy nadziei, że otrzymamy wóz bojowy. I oto jest, czerwony wóz bojowy. Idealny, piękny i nasz – powiedział druh Paweł Baruch.
Następnie głos zabrał burmistrz Sławy, pan Cezary Sadrakuła.
- Nigdy silna wola i wiara w ochotnikach tej jednostki nie zgasła i to jest najważniejsze. Samochód, który zostaje przekazany jednostce OSP Ciosaniec i Bagno w moim przekonaniu będzie spełniał oczekiwania wszystkich druhów oraz mieszkańców. Nie jest to nowy samochód ale z całą pewnością ma jeszcze moc i posłuży jednostce bardzo długo. Ten dzień by się nie wydarzył gdyby jednostka nie pokazała swojej wartości. Byłem zaskoczony, kiedy dowiedziałem się, że OSP Ciosaniec i Bagno chce przekazać swój samochód na Ukrainę ale przyjąłem ją z wielkim uznaniem i szacunkiem. Padła wtedy deklaracja, że postaramy się by w tej remizie stanął wartościowy wóz bojowy. Jestem pewien, że dzięki niemu i kwalifikacjom służącym tutaj strażakom ochotnikom jednostka będzie prezentowała się na niwie gwiazd całego powiatu wschowskiego – powiedział burmistrz.
O zabranie głosu poproszony został także komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie st. Bryg. Krzysztof Piasecki.
- To wyjątkowy dzień dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Ciosaniec i Bagno. Ten dzień przejdzie do historii bo jest to ogromne wyróżnienie dla jednostki ale i zobowiązanie by jeszcze więcej wysiłku i pracy wkładać w służbę bo to co robimy jest służbą dla drugiego człowieka oraz ojczyzny – podkreślił komendant.
Po przemówieniach nastąpiło symboliczne przekazanie kluczyków oraz przecięcie wstęgi, których dokonali burmistrz Cezary Sadrakuła oraz komendant Krzysztof Piasecki.
Po przekazaniu kluczyków druh Paweł Baruch odczytał z księgi pamiątkowej wpis na 40 – lecie jednostki dokonany przez prezesa RSP pana Zygmunta Stanisławskiego a następnie poprosił go o zabranie głosu.
- Bardzo mi miło, że mogę uczestniczyć w tej pięknej uroczystości. OSP Ciosaniec i Bagno to jednostka działająca społecznie za co należy jej się wielki szacunek. Życzę ochotnikom, którzy będą jeździć tym wozem bojowym tylu powrotów co wyjazdów – powiedział pan Zygmunt Stanisławski.
Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na poczęstunek.
galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież