Pijany kierowca zatrzymany przez świadków

W piątek, 12 stycznia po godzinie 23:00 dyżurny wschowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zatrzymania obywatelskiego. Z relacji zgłaszających wynikało, że zatrzymali pijanego kierowcę na terenie miasta Sława.

Na parkingu jednej z sławskich firm przy ulicy Łąkowej w Sławie został natychmiast skierowany patrol policji. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali zgłaszających oraz kierowcę Opla.
Jak się okazało, zgłaszający zauważyli kierowcę, który jedzie zygzakiem, a następnie prawie uderza czołowo w ich auto. Mieszkańcy gminy Leszna zawrócili za pojazdem marki Opel, a następnie byli świadkami jak kierujący uderza w ścianę stacji benzynowej i odjeżdża. Dopiero na ul. Łąkowej udało się zatrzymać tego mężczyznę, którym okazał się obywatel Gruzji. Badanie wykazało, że ma ponad dwa promile w organizmie i nie posiada prawa jazdy.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.