Sława uczciła Niepodległość

W sobotę, 11 listopada mieszkańcy Sławy i okolic wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Rozpoczęły się one uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny, po nabożeństwie Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła wraz z Zastępcą - Krzysztofem Gruszewskim i Sekratarz Gminy - Danutą Pitrowską złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Władze Powiatu Wschowskiego reprezentował - Wicestartosta Waldemar Starosta, który również oddał cześć Współtwórcy odrodzonej Rzeczypospolitej. Następnie wspólnym przemarszem uczestnicy obchodów udali się na Plac Pamięci Narodowej.
Tam krótki występ słowno-muzyczny zaprezentowali podopieczni Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. W programie artystycznym młodzież nawiązała do poświęcenia i pragnienia wolności naszych przodków. Uczniowie przywołali nastrój tamtych dni i nadzieje tamtego pokolenia naszych rodaków. Na zakończenie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem i oddały cześć poległym w walce o Niepodległość Polski.