Wsparcie dla sławskich strażaków

Szukając wsparcia w dziedzinie doposażenia strażnicy, OSP Sława zwróciła się z prośbą o pomoc do Radnej Sejmiku Województwa Lubuskiego, a zarazem zastępcy dyrektora generalnego KOWR Pani Małgorzaty Gośniowskiej Koli. Celem spotkania było omówienie możliwości rozwoju najaktywniejszej Jednostki OSP w woj. Lubuskim.

Na początku wczorajszego spotkania, radna podziękowała strażakom za dotychczasowy wkład w bezpieczeństwo mieszkańców gminy Sława jak i powiatu wschowskiego. Wyraziła także swoje poparcie w dalszym rozwoju oraz wsparcie merytoryczne w zakresie utrzymania nowoczesnego wyposażenia jak i wysokiego poziomu gotowości operacyjnej jednostki.
Jednostka OSP w Sławie jest jednym z głównych filarów systemu ratowniczo-gaśniczego południowo-wschodniej części województwa Lubuskiego co mocno podkreśliła Radna Sejmiku, zapewniając swoje wsparcie w dążeniu do budowy nowego centrum ratownictwa slawskich strażaków.
Po wielu wcześniejszych rozmowach i spotkaniach z Panią Małgorzatą Gosniowską Kolą udało się obrać kierunek działania związany z pozyskaniem gruntów z zasobów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na cele budowy nowej remizy. W chwili obecnej Gmina Sława złożyła stosowny wniosek wraz z dokumentacją do KOWR w Warszawie czekając na pozytywne rozpatrzenie.