„Bezpieczne Ferie 2023”

Sławscy policjanci realizują cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami gminy Sława w ramach realizacji programu prewencyjnego „Bezpieczne Ferie 2023”.

Goście mieli możliwość zwiedzenie Komisariatu Policji w Sławie w jego nowej odsłonie. W trakcie prelekcji dzieci sprawdzały swoje umiejętności pod okien wykwalifikowanego policyjnych ratowników, którzy z pasji i swojego osobistego zamiłowania dzielili się z dziećmi swoją wiedzą i szerokim doświadczeniem. Mundurowi instruowali w sposób profesjonalny najmłodszych i zachęcali do sprawdzenia swoim umiejętności na manekinie. Tłumaczyli maluchom, że poprzez ćwiczenia, nabywaną wiedzę, chęć pomocy potrzebującym podejmowane są skuteczne działania ratownicze, których efektem może być nawet uratowane życie, zdrowie osoby wymagającej szybkiej pomocy.
Spotkania było świetną okazją do omówienia również zasad bezpiecznego pobytu na feriach, zarówno tych w domu, jak i na zimowisku. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i przede wszystkim obszerną wiedzą jaką już nabyły chodząc do przedszkola czy szkoły.
galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież