Zielony pasaż w Sławie przeszedł odbiór

W centrum naszego miasta przebudowany został chodnik wraz z parkingami. Tak jak to zakładał plan, przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego powstał bezpieczny ciąg komunikacyjny. W sezonie czy w dni targowe ruch pieszych w tym miejscu jest ogromny i priorytetem było zabezpieczenie zdrowia przechodniów.
Inwestycja ta miała zakończyć się wraz z końcem czerwca, jednak przyszło nam poczekać 1,5 miesiąca dłużej.
W ramach zadania wykonano trzy zjazdy z drogi wojewódzkiej. Chodnik został poszerzony i wyłożony nową kostką – co najważniejsze odsunięto go od drogi. Na nowym trakcie spacerowym pojawiły się murki z betonu architektonicznego, na których zamontowano ławki. Wzdłuż traktu pojawiły się drewniane pergole, a także dekoracyjne słupki oświetleniowe. Zamontowano elementy małej architektury jak ławki, a wkrótce pojawią się także kosze i stojaki na rowery, których termin dostawy przeciągnął się w czasie, podobnie zresztą jak całej inwestycji.
Całość zyskała także oświetlenie dzięki dekoracyjnym latarniom. Zainstalowano także oprawy dogruntowe, które podświetlają każde drzewo. W ramach przedsięwzięcia dwa przejścia dla pieszych zostały doświetlone, a jedno z nich zostało przesunięte. W tym projekcie dużą uwagę poświęcono zieleni. Centrum miasta w tym miejscu zdobią w sumie 62 młode drzewa odmiany Wiśnia Accolade. Ponadto w okolicy przejść dla pieszych posadzone zostały róże historyczne, a wzdłuż chodnika liczne trawy ozdobne i byliny. Część terenu zdobi zielony trawnik. Drewniane pergole natomiast obrosną w najbliższym czasie pnącą glicynią. Murki znajdujące się na skraju pasażu pokryte są granitowymi płytami - na nich zamontowano słupki ze stalowymi taśmami.
Całokształt prac związanych z przebudową tego miejsca znacząco wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa i podniosły atrakcyjność centrum Sławy sprawiając, iż nasze miasto stanie się jeszcze bardziej urokliwe.