Brak litości dla piratów drogowych

Wschowscy policjanci ruchu drogowego w miniony weekend pełniąc służbę nieoznakowanych pojazdem udaremnili nieodpowiedzialną jazdę dwóm kierowcom, którzy nie mając świadomości, że byli obserwowani przez patrol Policji postanowili zbagatelizować obowiązujące znaki ograniczające dozwoloną prędkość w obszarach zabudowanych.

Pierwszy w sobotę (24 lipca) wpadł 24 -letni motocyklista, który tuż przed godziną 23.00 pędził ulicami Wschowy z prędkością 90 km/ h na ograniczeniu do 30 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a na jego koncie pojawiło się 10 punktów karnych i do zapłaty wysoka grzywna. W niedzielę (25 lipca) policyjny wideorejestrator uwiecznił przejazd przez pobliską miejscowość z ograniczeniem do 40 km/h osobowego volkswagena, którego kierowca wciskając pedał gazu osiągnął wynik 106 km/h. 36-letni mieszkaniec powiatu górowskiego stracił prawo jazdy, na jego koncie pojawiło się 15 punktów karnych i wysoka grzywna.
Wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego nie będą stosować żadnych ulg wobec kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drogach stwarzają realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.