Czy mostek zostanie przebudowany?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie, na ręce przewodniczącego, pana Sławomira Mazura wpłynęła interpelacja kierowana do Zarządu Powiatu Wschowskiego z prośbą o remont i przebudowę mostka znajdującego się w ciągu drogi powiatowej nr 1019/F na ulicy Słonecznej w Radzyniu. Radna gminy Sława, pani Agnieszka Szafer, wystosowała tę interpelację w imieniu i na prośbę mieszkańców Kuźnicy Głogowskiej.

Jak czytamy we wspomnianym piśmie: “Zły stan techniczny mostku, oraz niewielka jego nośność, max 8 ton, powoduje że cały ciężki transport (powyżej 8 ton) nie ma możliwości swobodnego przejazdu do mieszkańców, ośrodków wypoczynkowych oraz Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Wiktoria Król, znajdujących się w tej części Radzynia”.
Radna zwraca uwagę, na fakt, iż przewoźnicy dostarczający do Zakładu Rehabilitacji Leczniczej, ciekły azot każdorazowo karani są wysokimi mandatami, co powoduje duże utrudnienia w ciągłości funkcjonowania tamtejszej komory kriogenicznej.
Firmy transportowe przewożące materiały budowlane zakupione przez mieszkańców tych ulic oraz wozy asenizacyjne ciągle stają przed dylematem podejmowania ryzyka czy odmówienia wykonania usługi.
W interpelacji czytamy ponadto: “ W ciągu ostatnich dwóch tygodni samochody ciężarowe wywożące ziemię, humus oraz gruz ze sławskiej inwestycji (budowa bloku mieszkalnego) nie mogąc dojechać do ulicy Słonecznej w Radzyniu, z powodu ograniczonej nośności przedmiotowego mostku zostały skierowane przez policję do objazdu przez miejscowość Kuźnica Głogowska. Należy dodać, że droga, na którą został skierowany ten transport jest wąską drogą gruntową, nie jest utwardzona, nie ma chodników ani odwodnień. Każdorazowo po dużych opadach deszczu wybijają się dziury i powstają kałuże. Droga ta jest ciągiem komunikacyjnym dla mieszkańców poruszających się pieszo, rowerem czy samochodem. Drogą tą poruszają się dzieci i młodzież w drodze na autobus szkolny i po powrocie z zajęć”.
Dlatego też mieszkańcy Kuźnicy Głogowskiej zaniepokojeni faktem, że wielkie samochody ciężarowe oraz ciągniki wyładowane po brzegi materiałami budowlanymi, całymi dniami przejeżdżają pod ich oknami stwarzając niebezpieczeństwo w ruchu drogowym i niszcząc drogę gruntową zgłosili problem do radnej Rady Gminy Sława, pani Agnieszki Szafer z prośbą o wystosowanie odpowiedniego wniosku do Zarządu Powiatu Wschowskiego.
Co ważne, sprawa była już wcześniej zgłaszana do Straży Miejskiej oraz Urzędu Miejskiego w Sławie.