Gmina Sława z dofinansowaniem

Gmina Sława otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2012-2020. Projekt "Przebudowa ul. Obrońców Pokoju" otrzymał wsparcie w wysokości 387.268,00 zł.

Dofinansowanie akurat naszego projektu bardzo cieszy, gdyż zainteresowanie naborem było olbrzymie. Województwo Lubuskie dysponowało limitem 16 mln zł, a wartość wszystkich złożonych wszystkich wniosków to ponad 60 mln zł, czyli prawie 4 razy więcej. Do bezpośredniego finansowania zakwalifikowało się 17 beneficjentów, w tym nasza gmina.
Dodatkowo cieszy fakt, iż także powiat wschowski otrzymał dofinansowanie swojego projektu. Zadanie, które zgłosił powiat wschowski to "Przebudowa drogi powiatowej nr 1017F Stare Strącze - Lipinki w km 0+000 do 1+655).