Sławscy kryminalni zatrzymali podejrzanych o kradzież budowlaną

Intensywnie działania podjęte przez sławskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania (17 marca) trzech mężczyzn, którzy sukcesywnie od końca lutego bieżącego roku, pod osłoną nocy wynosili wartościowe przedmioty z terenu letniskowego za miejscowością Radzyń w gminie Sława. Wartość sprzętu oraz materiałów budowlanym wyceniono na 790 złotych. W miejscach zamieszkania wytypowanych mężczyzn odnaleziono skradzione przedmioty.

Wczoraj (17 marca) sławscy kryminalni ustalili dane personalne osoby, która ukradła fotopułapkę umiejscowioną na działce letniskowej za miejscowością Radzyń w Sławie. Podjęte intensywnie działania pozwoliły na zatrzymanie trzech mężczyzn, którzy od końca miesiąca lutego bieżącego roku sukcesywnie odwiedzali niezamieszkałą działkę pokrzywdzonego.
W wyniku analizy przeprowadzonej przez sławskich kryminalnych oraz sprawdzeń pokrzywdzonego wyszło na jaw, że nie tylko fotopułapka została skradziona z terenu działki, ale również łupem mężczyzn padło kilkadziesiąt dachówek i gąsiorów ceramicznych, łopaty, szpadle, drewno opałowe.
Mężczyźni wykorzystując nieobecność pokrzywdzonego oraz stopniowe uszczuplanie z terenu działki zgromadzonym materiałów budowlanych spowodowali dezorientację pokrzywdzonego. W momencie kiedy skradziona została fotopułapka wszystko wyszło na jaw. W miejscach zamieszkania mężczyzn sławscy kryminalni odnaleźli wszystkie skradzione przedmioty. Jeden z zatrzymanych przyznał się do tego, że drewno zdążył już spalić.
Mężczyźni w wieku, 25, 31 i 34 lat wczoraj (17 marca) usłyszeli już zarzuty do których przyznali się. Skradzione przedmioty trafiły do prawowitego właściciela.