W Lubiatowie ruszyła druga runda Pucharu Polski w klasie Omega

Dzisiaj na Jeziorze Sławskim rozpoczęły się regaty Chalkos Omega Cup, druga runda Porta Pucharu Polski w klasie Omega 2020, których organizatorem jest Yacht Club Chalkos w Lubiatowie przy współpracy z klasą Omega.

Partnerami głównymi regat są: Miasto Sława, Mine Master oraz Lira Pasze i Eckert Grills a partnerem tytularnym Pucharu Polski jest firma PORTA. Po części oficjalnej, która rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10:00, uroczyście podniosła banderę załoga Politechniki Gdańskiej, Mistrzowie Polski w klasie Omega Standard, ze sternikiem Marcinem Styborskim. Około godziny 12:30 wystartowało 17 załóg w klasie Sport, którzy w każdym biegu będą musieli opłynąć 3 pętle trasy. Zaraz po nich ruszyło 20 załóg w klasie standard, które będą robiły po 2 pętle. W ciągu dwóch dni, planowo ma się odbyć 9 wyścigów.
Na zwycięzców czeka główna nagroda ufundowana przez burmistrza Sławy – za pierwsze miejsce 3 vouchery w sklepie Decathlon po 1000 zł, natomiast za 2 miejsce, 3 vouchery po 500 zł.