Sesja Rady Miejskiej

Dziś o godzinie 14:30 w Urzędzie Miejskim w Sławie odbyła się Sesja Rady Miejskiej.

Zanim jednak rozpoczęły się obrady Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur wręczyli pięciu absolwentom szkół podstawowych z terenu Gminy Sława Listy gratulacyjne oraz nagrody pieniężne po 1000 zł każda.
Następnie włodarze gminy podziękowali za wieloletnią współpracę i podejmowane działania związane z rozwojem sławskiej oświaty, dyrektorom sławskich placówek oświatowych - panu Edwardowi Boksowi oraz Panu Jackowi Smektale. Natomiast nowo wybranym dyrektorom – Pani Małgorzacie Krzyśków Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie oraz Panu Marcinowi Wójtowiczowi Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie Burmistrz życzył wytrwałości i powodzenia w piastowaniu swoich obowiązków.
W czasie sesji do przewodniczącego Rady Miejskiej wpłynęły dwie interpelacje, których autorem był radny Jakub Dengusiak.
Pierwsza z nich dotyczyła postępowań prowadzonych przez Związek Międzygminny "Eko-Przyszłość". Jak pisał radny, od kilku miesięcy mieszkańcy naszej gminy zgłaszają problem z postępowaniami dotyczącymi deklaracji na odbiór odpadów. Ludzie są zdziwieni tym, jakie dokumenty muszą przedstawiać by udowodnić swoją uczciwość. "Eko-Przyszłość" wzywa do przedstawienia dokumentów w postaci ksiąg wieczystych, wypisu z rejestru gruntów czy rachunków za wodę i prąd do 5 lat wstecz. Radny zwrócił się z prośbą o to by przedstawiciel gminy w Związku Międzygminnym interweniował w tej sprawie.
Druga interpelacja radnego Jakuba Dengusiaka dotyczyła korzystania z silników spalinowych na Jeziorze Sławskim.
Do radnego docierały sygnały szczególnie od środowiska wędkarskiego, że obecne możliwości korzystania z silników o mocy do 10 kW są niewystarczające na tak dużym akwenie i należałoby umożliwić pływanie łodziami z silnikami do 25 kW.