Dofinansowanie przebudowy ulic Sosnowej, Świerkowej i Dębowej w Sławie.

Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Limit na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy województwa lubuskiego wynosi 82,6 mln zł. Na liście podstawowej wniosków znalazło się 14 zadań powiatowych i 46 zadań gminnych. Na liście rezerwowej - 4 zadania powiatowe i 35 zadań gminnych.

Wniosek Gminy Sława pn. „Przebudowa ulic Dębowej, Sosnowej i Świerkowej w Sławie” znalazł się na liście podstawowej zadań gminnych. Całość inwestycji będzie kosztowała 3,77 mln zł, pozyskane dofinansowanie ze środków rządowych to 1,88 mln zł. Wniosek obejmuje przebudowę ulicy Sosnowej na długości 205 m, Świerkowej na długości 318 m, Dębowej na długości 367 m, w tym następujące elementy:
- nawierzchnię jezdni o łącznej długości - 890 m,
- chodniki jednostronne wzdłuż odcinków dróg objętych inwestycją - 877 m,
- kanalizację deszczową,
- organizację ruchu drogowego.

Zakończenie inwestycji jest przewidziane na grudzień 2020.