WOŚP 2020. Kolejny rekord w Sławie

Wczoraj w całej Polsce odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na terenie gminy Sława zarejestrowano sztab nr 5069, prowadzony przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
Od samego rana w całej gminie kwestowało aż 65 wolontariuszy.
Tym razem Orkiestra grała „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.
Mieszkańcy Sławy przyzwyczaili nas do tego, że każdego roku biją swój rekord pomocy w akcji Jurka Owsiaka.
Nie inaczej było tym razem! Podczas ubiegłorocznej edycji w gminie Sława zebrano 37.765,11 zł. Był to oczywiście rekord w porównaniu z rokiem poprzednim. Ta kwota nie robi już jednak takiego wrażenia, bowiem w tym roku sławski sztab, na rzecz WOŚP będzie mógł przekazać aż 52.745,73 zł.
W całym powiecie zebrano łącznie 124.829,52 zł (Wschowa - 47.478,77 zł; Szlichtyngowa - 24.605,02 zł).
Wszystkim mieszkańcom naszej gminy serdecznie gratulujemy!