Przedświąteczny weekend na drogach naszego powiatu

Przedświąteczny weekend na drogach powiatu wschowskiego obfitował pod kątem nietrzeźwych kierujących. Mundurowi interweniowali w przypadku sześciu kolizji, zatrzymali trzech nietrzeźwych motorowerzystów. Rekordzista wydmuchał prawie 3,5 promila. Wschowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu Audi u którego badanie nakotestem wykazało obecność w organizmie środków odurzających.
Grudniowy miniony weekend można uznać za spokojny pod kątem zdarzeń kryminalnych, natomiast bogaty pod kątem interwencji podejmowanych na drogach powiatu wschowskiego. Mundurowi obsłużyli sześć kolizji drogowych. W przypadku jednej z nich, uczestnik znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

W piątkowe późne popołudnie w Sławie mundurowi wyeliminowali dwóch motorowerzystów. Pierwszy z nich posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do lutego 2020 roku. Drugi poruszał się ulicą Przemysłową mając 0,7 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (22 grudnia) w miejscowości Gola mundurowi zwrócili uwagę na motorowerzystę, który poruszał się bez włączonych świateł i kasku ochronnego. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął uciekać porzucając skuter. Jak się okazało mężczyzna nie dość, że kierował motorowerem mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie, to posiadał aktywny zakaz do października 2021 roku.

W poniedziałek (23 grudnia) tuż po północy we Wschowie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Audi. W takcie kontroli młody mężczyzna zachowywał się nienaturalnie. Policjanci postanowili to sprawdzić. Użyty narkotest wykazał obecność środków odurzających w organizmie mężczyzny. W trakcie sprawdzenia pojazdu znaleziono woreczek strunowy z białym proszkiem. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.