XII Sesja Rady Miejskiej w Sławie - o czym debatowali radni?

W czwartek, 26 września o godzinie 15:00 w sali nr 001 Urzędu Miejskiego rozpoczęła się dwunasta w tej kadencji Sesja Rady Miejskiej.

Podczas sesji głos zabrał nadleśniczy Wiesław Daszkiewicz, który z okazji 95 - lecia funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego - Lasy Państwowe, przedstawił osiągnięcia jakich gospodarstwo na przestrzeni tych lat dokonało, także w kontekście działalności Nadleśnictwa Sława Śląska.
Ponadto podczas obrad przedstawiono 5 interpelacji.
Radny Krzysztof Łuciów złożył dwie interpelacje. W pierwszej zwrócił do Urzędu Miejskiego w Sławie z prośbą o przesłanie interpelacji do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. W interpelacji tej radny prosił o uwzględnienie w przyszłym budżecie, montażu wysp spowalniających ruch na drodze wojewódzkiej nr 319 w Krzepielowie. W drugiej interpelacji radny z Krzepielowa zwrócił się do starosty wschowskiego w sprawie zatoczki autobusowej a w zasadzie utwardzenia kilkudziesięciu metrów chodnika. Krzysztof Łuciów zwrócił uwagę, że temat ten "ciągnie się" już od 3 lat i nie może zostać zakończony. W związku z tym radny pyta dlaczego tak ważny temat jak bezpieczeństwo najmłodszych ciągle jest bagatelizowany?
Ze swoją interpelacją wystąpił również radny Jakub Dengusiak, który w imieniu mieszkańców zwrócił się z prośbą o stworzenie warunków do bezpiecznego przechodzenia przez skrzyżowanie ulic Gajowej i Parkowej w Sławie.
Rada Sołecka i Mieszkańcy Przybyszowa interpelowali w sprawie uwzględnienia w budżecie gminy na rok 2020 funduszy na dokończenie remontu sali wiejskiej w Przybyszowie. Natomiast pani Izabela Dolatkowska zwróciła się do burmistrza Sławy w imieniu mieszkańców Goli z prośbą i interwencję w sprawie odjazdów autobusu szkolnego wożącego dzieci z Goli do Szkoły Podstawowej w Sławie. Problemem jest fakt, że dzieci z odjeżdżają do szkoły o godzinie 7:00 i czekają na lekcje w świetlicy szkolnej, w niektórych przypadkach nawet do 8:55. Jak to ujęła pani Izabela, dzieci "odpracowują etat" spędzając w szkole 8 godzin.