Ostatnia Sesja Rady Miejskiej w Sławie w 2018 roku

W czwartek, 20 grudnia w Urzędzie Miejskim w Sławie odbyła się III a zarazem ostatnia w tym roku Sesja Rady Miejskiej w Sławie.

W trakcie posiedzenia sławscy radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały w sprawie ustanowienia pomnika przyrody w Lipinkach oraz użytku ekologicznego „Myszkowskie Bagna” oraz pięć uchwał w spr. udzielenia bonifikaty przy sprzedaży lokali. Ponadto przyjęto projekt uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej gminy Sława na rok 2018 a także przyjęto budżet na 2019 rok. W końcowej części sesji przyjęto projekt uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sława na lata 2019-2031. A także przyjęto uchwalony regulamin doprowadzenia wody i odprowadzenia ścieków na terenie gminy. W części „interpelacje i wnioski” radny Krzysztof Łuciów zawnioskował o pomalowanie świetlicy wiejskiej w Krzepielowie, Krystyna Łajko zawnioskowała o postawienie lamp oświetleniowych przy ul. Parkowej a także przedstawiła wniosek mieszkańców ulicy Waryńskiego w sprawie podkrzesania drzew których gałęzie niszczą ogrodzenia i ograniczają oświetlenie terenu. Antoni Jurewicz z kolei przedstawił wniosek mieszkańców wsi Stare Strącze, którego treść publikujemy. Sesja zakończyła się tradycyjną lampką szampana oraz życzeniami Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły.