Wyniki Matur

6 lipca poznaliśmy wyniki tegorocznych matur. Lubuscy maturzyści uplasowali się na trzecim miejscu w Polsce, tuż za uczniami z Małopolski i Mazowsza.

W naszym regionie egzamin dojrzałości zdało 82 proc. uczniów, czyli o 6 proc. więcej niż w roku ubiegłym. - Mamy w regionie lubuskim wiele sukcesów, ale to właśnie wyniki tego rankingu cieszą najbardziej.

Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjnamaturę w roku 2016 zdało 79,5 proc. maturzystów, 15 proc. ma prawo przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu (to oznacza, że oblali tylko jeden przedmiot). 5,5 proc. nie zdało większej liczby egzaminów, więc do matury będzie mogło przystąpić jeszcze raz dopiero za rok.

Powyżej średniej znalazły się województwa: mazowieckie, małopolskie, lubuskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie i pomorskie.
Stawkę zamykają dolnośląskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie.
Tegoroczni maturzyści musieli obowiązko