Patryk Mazur

Urszula Drożdżyńska znana w naszej gminie animatorka kultury i kobieta , która ma "oko" na wszystko co związane ze sztuką napisała do nas list - warto przeczytać więc publikujemy

21 maja 2016 roku miałam okazję wysłuchać w Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach ,,Koncertu Laureatów Ogólnopolskiego IX Konkursu Polonezów''. Listę nagrodzonych otwierał mieszkaniec Sławy Patryk Mazur, który otrzymał wyróżnienie. To wielki sukces jedenastoletniego chłopca, rywalizującego z wykonawcami z całej Polski. W rozmowie z dumnymi rodzicami dowiedziałam się, że występ Patryka rozpoczynał przesłuchania konkursowe. Jako jedyny wykonawca zagrał dwa polonezy Karola Kurpińskiego, opracowane na gitarę klasyczną. Patryk był najmłodszym uczestnikiem, występującym w ogólnopolskim konkursie polonezów we Włoszakowicach. Gitara klasyczna, to jego ulubiony instrument, na którym uczy się gry dopiero drugi rok w Państwowej Szkole Muzycznej we Wschowie. Udział w ogólnopolskim konkursie, była to decyzja rodzinna, bo ze szkoły muzycznej docierały do rodziców informacje, że Patryk ma talent, nie stresuje go występ przed publicznością i po prostu warto spróbować. Drugą pasją Patryka Mazura jest czytanie. Znają go panie z biblioteki miejskiej gdzie niewiele jest książek, których nie zna. Ten pogodny, niezwykły, młody człowiek ma przed sobą ciekawą przyszłość. Pan Karol Muszkieta, nauczyciel Szkoły Muzycznej we Wschowie stwierdził, że nareszcie ktoś pięknie zagrał polonezy Karola Kurpińskiego na gitarze. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów niezwykłemu mieszkańcowi naszego miasta.

13344611_463594393846539_3748071927353854227_n.jpg