Policyjne Mistrzostwa Polski

W sobotę i niedziele nad Jeziorem Sławskim odbywały sie Mistrzostwa Polski Policji w Żeglarstwie Klasy Omega pod egidą Komendanta Głównego Policji

Dodatkowy patronat Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policji Województwa Dolnośląskiego, Wojewody Lubuskiego, Starosty Powiatowego i Burmistrza Sławy. Na starcie stanęło 14 załóg z całej Polski m.in Poznania , Wrocławia, Nowej Soli, Wałbrzycha, Nowego Targu itd. W sobotę był bardzo kiepski wiatr ale pomimo tego udało sie sprawnie przeprowadzić trzy biegi. W godzinach wieczornych tradycyjne ognisko z szantami a w późnych godzinach wieczornych bardzo ciekawe fajerwerki. Niedziela żeglarzy przywitała pięknym upalnym słońcem z "trójeczką" wiatru która umożliwiła organizatorom przeprowadzenie kolejnych trzech biegów. MP i puchar Komendanta Głównego Policji wywalczyła załoga KP Policji z Nowej Soli w składzie Radosław Preś, Roman Konracki, Bartosz Jasiecki, Stanisław Pikulski, przed Bartoszem Kędzierskim, Przemysławem Siwiak, Markiem Kudelą z KPP ze Świdnicy a trzecia była załoga KW Policji we Wrocławiu w składzie : Andrzej Koicik, Ireneusz i Ilona Brzyscy. Najstarszym uczestnikiem regat okazał sie Henryk Kowalski Komandor Klubu "Wodnik" KWP we Wrocławiu który równocześnie był organizatorem znakomicie przygotowanych w Sławie MP. Zdobywcy Pucharu MP nowosolscy policjanci będą reprezentować policję na MP służb mundurowych które odbędą sie w Iławie.