1,5 miliona dla Ciosańca

Ponad 1,5 miliona na budowę hali sportowej w Ciosańcu. Łączna wartość planowanej inwestycji to 4,7 miliona zł.

Radni województwa przyjęli „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubuskiego na lata 2016-2018”. Program ten ma charakter wieloletni i jest corocznie uchwalany przez Sejmik Województwa Lubuskiego.

Od wielu lat Województwo Lubuskie wspiera zadania, które mają na celu rozwój sportu oraz poprawę infrastruktury sportowej, angażując się m.in. w sprawę budowy i modernizacji obiektów sportowych na terenie województwa lubuskiego, tworzy każdego roku Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubuskiego.

Beneficjenci ubiegający się o dofinansowanie inwestycji polegających na budowie, modernizacji i remontach obiektów sportowych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, będących w dyspozycji Ministerstwa Sportu i Turystyki, wnioskują w formie zgłoszenia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze o wpisanie zadania do Programu.
Tworzenie Programu odbywa się w oparciu o rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 18 grudnia 2015 r. w sprawie przekazywania środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Dz. U. z 2015 r., poz. 2252) oraz o Program Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej na rok 2016.
Ilość objętych dofinansowaniem inwestycji zależy od wysokości przyznanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki każdego roku limitu środków. Dofinansowaniem w ramach Programu objęte mogą być zadania inwestycyjne polegające na budowie, przebudowie lub remoncie obiektów sportowych, w szczególności umożliwiające masowe uprawianie sportu, dotyczące obiektów sportowych ogólnodostępnych oraz o krótkich cyklach realizacji. Minimalna kwota dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynosi 100.000,00 zł. W przypadku inwestycji polegających na budowie pełnowymiarowej sali gimnastycznej na terenie gminy, która jeszcze takiego obiektu nie posiada, dopuszczalne jest dofinansowanie do 70% wartości kosztorysowej inwestycji – fakt nieposiadania pełnowymiarowej sali gimnastycznej na terenie JST musi być potwierdzony pisemnym oświadczeniem przez ubiegający się podmiot.
Podstawowym kryterium tworzenia Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubuskiego na lata 2016-2018 jest limit środków przyznany przez Ministra Sportu i Turystyki dla Województwa Lubuskiego. Ministerstwo na rok 2016 przyznało Województwu Lubuskiemu limit środków w wysokości 5.085.100,00 zł, w tym na inwestycje noworozpoczynane 2.519.600,00 zł oraz kontynuowane 2.565.500,00 zł.
Realizacja Programu bezpośrednio przyczynia się do poprawy infrastruktury bazy sportowej województwa lubuskiego oraz rozwoju kultury fizycznej i sportu, co daje nie tylko powody do dumy z osiągnięć sportowych i promocji województwa, ale również ma wpływ na zmniejszenie w przyszłości nakładów na ochronę zdrowia, rehabilitację i patologie społeczne.

Bez tytułu1.png