Sławskie dziury powiatowe

Wczoraj wieczorem emitowaliśmy film o sławskich dziurach. Dzisiaj od rana służba drogowa zakleiła wszystkie dziury na całej ulicy Waryńskiego bo internauci napisali co myślą o drogach powiatowych. A my mamy kilka pytań!

-Czy naprawdę musi do tego dochodzić że dopiero nakręcony horror i kilka tysięcy ludzi oglądających i komentujących zapala lampkę u zarządcy drogi???
- Czy nie jest tak , że odpowiednie służby zarządcy mają same sprawdzać stan dróg i prowadzić odpowiedni harmonogram napraw???
- czy nie jest tak , że mimo iż Urząd w Sławie nie jest zarządcą drogi to w ramach dbania o bezpieczeństwo nie powinien przed nami monitować do starostwa o naprawę???
- Czy nie jest tak , że służby (Policja , Straż Miejska) powinny w ramach ustawowych obowiązków dbać o bezpieczeństwo nie tylko kontrolując prędkość ale również stan dróg.
- Czy musimy robić antyreklamę filmową naszej gminie po to aby załatwić naprawienie drogi???
Odpowiedzmy sobie na te pytania i nie patrząc gdzie pracujemy - czy to Starostwo , UMiG , SM czy Policja - pamiętajmy że stan dróg (wszystkich) to nasza wspólna sprawa i wspólne bezpieczeństwo.