Kredyt we Franku ?

Chęć pomocy rządu i polityków ? Czy zbijanie politycznego kapitału?

Od kilku dni najgorętszym tematem staje się sprawa kredytobiorców frankowych , frankowiczów itp.itd. chodzi oczywiście o frank szwajcarski - najbardziej stabilną walutę świata ( dawniej).Na pomoc ruszyli niemal wszyscy politycy - nie można tego inaczej nazwać jak polityczna wrażliwość na społeczne problemy. Należy jednak pamiętać , że polityka i wrażliwość nie idą w parze. Co za tym idzie tworzy się niesmak i podejrzenie o fałszywe zatroskanie rzeszą kredytobiorców. Problem kredytów we frankach dotyczy około 500 000 ludzi , więc jest to grupa dosyć spora . Grupa , której najważniejsi politycy w kraju nie mogą zlekceważyć . Propozycje pomocy zdesperowanym kredytobiorcom wydają się śmieszne . Jak można inaczej odbierać "umożliwienie przewalutowania zadłużenia na złotówki po obecnym kursie NBP" ? Jedyną z sensownych metod pomocy ze wszystkich zaprezentowanych ostatnio jest możliwość oddania nieruchomości do banku a ten nie będzie mógł sięgnąć po nic więcej przy zakończeniu sprawy kredytu . Polacy na szczęście wiedzą ,że na stronę rządową nie ma co liczyć i sami starają się rozwiązać swoje problemy. Wielu z nich przyłączyło się do coraz częściej zakładanych spraw sądowych przeciwko bankom i Komisji Nadzoru Finansowego. Na obecną chwilę jest to chyba największa nadzieja na ratowanie swoich finansów . Pozwy zbiorowe mają wielką moc i kilka czy kilkanaście tysięcy ludzi w jednej sprawie zostanie na pewno usłyszanych. Tym którzy przystępują do walki życzymy wytrwałości a tym którzy jeszcze nie wiedzą czy przystąpić mówimy - zainteresujcie się czy taka grupa nie tworzy się w waszym banku i dowiedzcie się jak przeanalizować swoją umowę pod kątem dalszej walki o własne pieniądze.

Kilka linków do stron organizatorów pozwów zbiorowych przeciwko bankom:

Bank Millennium: http://millennium.arkis.pl/
  1. dawny BRE Bank S.A. czyli mbank i multibank: http://www.pozwalembank.pl/pozwij-bre-bank-nabici-w-mbank/