Podmuch wiatru wywrócił żaglówki.

Dla policyjnych wodniaków rozpoczął się już sezon letni, i będzie to czas wytężonej pracy, który swój finał znajdzie dopiero po wakacjach. Zapewnienie bezpieczeństwa na wodach i w okolicach kompleksów wodnych to priorytety prowadzonych intensywnie policyjnych działań prewencyjnych przy szerokim wsparciu Ratownictwa Wodnego Sława i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policyjne wodne patrole, patrole rowerowe w okolicach plaż będą nieodzownym elementem policyjnej służby przez najbliższe trzy miesiące.

Zadania policyjnych wodniaków będą polegały na kontrolach stanu trzeźwości sterników, kontroli ich uprawnień jak i wyposażenia łodzi, jachtów, mniejszych sprzętów pływających oraz uwadze się umkną turyści korzystający z kąpielisk przy plażach.
W majowym weekend 2024 na Jeziorze Sławskim doszło do dwóch sytuacji, gdzie konieczna była pomoc policyjnych wodniaków i ratowników zaprzyjaźnionych służb Ratownictwa Wodnego Sława i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Pierwsza sytuacja wyglądająca dość groźnie dotyczyła żaglówki, którą podmuch silnego wiatru doprowadził do przewrócenia się jednostki pływającej. Poza przestraszaną kobietą w wodzie znalazły się trzy osoby, z którymi podróżowała. Ratownikom udało się osoby wyciągnąć z lodowatej wody i łódź podnieść żaglem do góry.
Kolejna sytuacja dotyczyła dwóch seniorów, którzy postanowili wypożyczoną żaglówką przepłynąć Jezioro Sławskie w kierunku Lubiatowa. Znajdując się już daleko od linii brzegowej, w wyniku silnego podmuchu wiatru żaglówka przewróciła się. Na pomoc udali się ratownicy z jednego z ośrodków wypoczynkowych, woprowcy i policyjni wodniacy. Zadanie w tym przypadku było utrudnione. Na szczęście mężczyznom nic się nie stało. Zziębnięci zostali wyciągnięci z wody i przetransportowani na brzeg. Łódź znalazła się już pod wodą i maszt wbił się w dno jeziora. Z pomocą przyszli policyjni wodniacy, którzy przy pomocy naszych partnerów podnieśli łódź żaglem do góry i przeciągnęli łódź na brzeg.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież