Dni Sławy 2022 - Dzień II (Regaty o Puchar Burmistrza Sławy)

W miniony weekend na wodach Jeziora Sławskiego zostały rozegrane Regaty o Puchar Burmistrza Sławy, zorganizowane przez Lubuski Klub Żeglarski w Sławie w ramach obchodów Lata bez Granic.

Żeglarze rywalizowali w klasach Omega turystyczna, omega standard, T1, T2, T3 oraz open i optymist.
Do rywalizacji w czterech biegach zgłosiło się 32 żeglarzy.
W klasie omega turystyczna na Marsie zwyciężył Krystian Moczadłowski a w omedze standard na jachcie BITNAIR Grzegorz Bitner.
W klasie T1 najszybszy był Jerzy Lisiewicz na Fregacie, w T2 zwyciężył Stanisław Weryński na Fregata 2, natomiast w T3 Stanisław Jurowaty na Lari.
W klasie open zwyciężył Adam Kukulski na DZ 1 a w klasie Optymist najszybszym okazał się Kuba Szulczyński.
Za swój udział najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami i pamiątkowymi dyplomami.