Powiatowe Obchody Święta Policji.

W tym roku przypada 102 rocznica powstania Policji Państwowej, którą wschowska Policja uczciła (20 lipca) w Klasztorze Braci Mniejszych Franciszkanów we Wschowie. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów pod płaskorzeźbą patrona policjantów świętego Michała Archanioła. Nabożeństwo w intencji wszystkich policjantów, pracowników Policji sprawował o. Maciej Olszewski Kapelan wschowskiej Policji.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Z rąk Starosty Powiatu Wschowskiego i nadkomisarza Tomasza Szudy Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie policjantka i policjanci odebrali awanse służbowe. Nadkomisarz Tomasz Szuda odczytał list okolicznościowy inspektora Jarosława Pasterskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, w którym Komendant Lubuskiej Policji nie szczędził wyrazów wdzięczności dla policjantów za ich zaangażowanie i oddanie służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców całego województwa lubuskiego, jak również skierował podziękowania dla ich rodzin za wytrwałość i wyrozumiałość.
Serdecznie podziękowania trafiły również do przedstawicieli władz samorządowych na których pomoc i wsparcie wschowska policja zawsze może liczyć.