Dzień Dziecka z policją w gminie Sława

Jak co roku dzień 1 czerwca był dniem wyjątkowym dla naszych najmłodszych mieszkańców powiatu wschowskiego. Dzień Dziecka z policjantami świętowały maluchy ze sławskich przedszkoli. Udzielanie pierwszej pomocy, bezpieczeństwo nad wodą, zasada ograniczonego zaufania w przypadku kontaktu z obcymi osobami były tematami priorytetowymi. Nasi policyjni specjaliści dzielili się wiedzą z najmłodszymi.

Pokazy sprzętu wykorzystywanego przez służby mundurowe, zagadki tematycznie związane z bezpieczeństwem nad wodą to atrakcje, jakie zostały przygotowane dla większości przedszkolaków w gminie Sława z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Policjanci z Komisariatu Policji w Sławie z ogromnym zaangażowaniem dzielili się z maluchami wiedzą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zwłaszcza nad wodą nawiązując w szczególności do zbliżających się dużymi krokami wakacji. Pokaz sprzętu ratunkowego, sposób właściwego wykorzystania go zaprezentowali podczas zabawy i prelekcji.
Wczorajsze spotkania odbyły się na placach zabaw na terenie przedszkoli. Dzięki temu, że aura dopisała najmłodsi mogli sprawdzić się na kierownicą wozu policyjnego.
Wykorzystując możliwość spotkania się z tą najmłodszą grupą, która najbardziej narażona jest na niebezpieczeństwa policjanci zwrócili szczególną uwagę, aby ustrzec maluchy przy kontaktach z osobami nieznajomymi, które mogą pojawić się na placach zabaw, parkach, miejscach dziecięcej rozrywki.