Po 40 latach wróciły do Wróblowa

Po 40 latach nieobecności na jednym ze slupów wysokiego napięcia w miejscowości Wróblów zadomowiła się para bocianów.
Przed czterema dekadami na słupie stojącym w tym samym miejscu swój dom miały bociany. Kiedy energentyka wymieniała słup, gniazdo zostało zrzucone a lokatorzy już nigdy więcej nie pojawili się w tym miejscu.
Wszystko zmieniło się w tym roku. Jak powszechnie wiadomo, od jakiegoś czasu ceny mieszkań dynamicznie rosną. Niemniej te położone w dobrej lokalizacji, choć bardzo kosztowne nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w przypadku jednego ze słupów wysokiego napięcia we Wróblowie. Lokalizacja ta wzbudziła zainteresowanie dwóch bocianich par, które postanowiły właśnie w tym miejscu założyć dom i rodzinę. Po długiej i wyczerpującej walce, pokonani zmuszeni zostali do poszukania sobie czegoś innego a zwycięzcy bardzo szybko się zadomowili.
Jako nowi lokatorzy we Wróblowie bociany poczuły się bardzo pewnie. Do tego stopnia, że czasem zobaczyć można jak zamiast w powietrzu, pieszo spacerują po okolicy, nie zważając nawet na przejeżdżające samochody.