Pojazd taktyczny "Ryś" dla wojsk operacyjnych, w służbie Nadleśnictwa Sława Śląska

Nadleśnictwo Sława Śląska zakupiło pojazd taktyczny "Ryś" wyprodukowany i sprowadzony z Izraela.

Pojazd ten zakupiony został ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" z niewielką dopłatą ze strony nadleśnictwa i kosztował ponad 100 000 zł.
- Jest to urządzenie w postaci 4 - kołowego pojazdu elektrycznego, który ma tę zaletę, że może się poruszać w trudnym terenie, a więc umożliwia patrolowanie terenów leśnych, bagnistych czy innych terenów trudno dostępnych. Narzędzie to będzie zatem bardzo przydatne w walce z osobami kradnącymi drewno - powiedział nam Nadleśniczy Nadleśnictwa Sława Śląska, pan Wiesław Daszkiewicz.
Każde z czterech kół "Rysia" wyposażone zostało w odrębny napęd i zawieszenie. Jego przyczepa również wyposażona została w napęd i jest w stanie przewieźć nawet 250 kg.
- Jest to absolutna rewelacja, jeśli chodzi o poruszanie się w terenie. Pojazd ten przystosowano do praktycznie każdych warunków. Jest on stabilny, cichy, ekologiczny (zastosowano w nim napęd elektryczny) i przede wszystkim bardzo zwrotny - powiedział nam Komendant Straży Leśnej, pan Ryszard Kiczor.
Ryś, jadąc w optymalnych warunkach i z optymalną prędkością ma zasięg aż do 70km. Pojazd ten potrafi rozpędzić się do 70 km/h.
galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież