Z myślą o wędkarzach

Gospodarstwo Rybackie już kilka lat temu skierowało swoje działania ku rozwojowi turystyki wędkarskiej.

Niejednokrotnie wspominaliśmy, że odstąpiono od połowu ryb na sprzedaż, nie licząc połowów kontrolnych i co roku prowadzone są zarybiania.
Wybudowano także Marinę żeglarsko - wędkarską oraz wylęgarnię, z której każdego roku do jezior Gospodarstwa Rybackiego Sława trafia narybek szczupaka. Ponadto jeziora zarybiane są linem, sandaczem, węgorzem, większym szczupakiem czy kroczkiem karpia a Społeczna Straż Rybacka wypowiedziała wojnę kłusownikom.
Gospodarstwo Rybackie Sława, jako jedno z nielicznych w kraju zezwoliło na całoroczne i nocne wędkowanie.
W drugim etapie wybudowano bazę a teraz dzięki staraniom gospodarstwa i środkom z Unii Europejskiej zlecono budowę 12 pomostów i 4 platform, do których trzeba dopłynąć.
Warto podkreślić, że pomosty te sfinansowane zostały w połowie ze środków UE jako pomosty wędkarskie, więc przeznaczone są przede wszystkim dla wędkarzy. Zabranie się cumowania przy nich a opalać się można tylko wtedy, gdy dany pomost nie jest zajęty przez wędkarza.
Lokalizację pomostów długo dyskutowano z doświadczonymi wędkarzami, doskonale znającymi jezioro. Zadbano również o to by dotrzeć do nich mogli turyści oraz osoby starsze.
Wszystkie obiekty są ogólnodostępne a korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne. Pomosty te mieszczą się w obrębie Ośrodków Wypoczynkowych "Wratislavia" i "Rewenton", w okolicach Dzikiej Plaży, pomiędzy Gospodarstwem Rybackim a główną Plażą Miejską i przy OW "Leśne Domki". Pomosty te są bardzo bezpieczne. Wyposażone zostały w 10 i 20 - metrowe szerokie dojścia oraz duże platformy, na których spokojnie zmieści się po 3 wędkarzy.
Nie zapominajmy również o wolnostojących platformach o wymiarach 2 x 5m, do których trzeba dopłynąć.
galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież