Mistrzostwa Polski w Klasie Omega

Podczas ubiegłego weekendu, w Krynicy Morskiej odbywały się Mistrzostwa Polski w klasie Omega. W klasie Sport rywalizowało 22 żeglarzy, natomiast w klasie Standard do rywalizacji zgłosiło się 27 załóg.

Regaty te, z uwagi na warunki atmosferyczne, a szczególnie bardzo zmienny wiatr były trudne do przeprowadzenia.
W klasie standard zwyciężył ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Polski, Romuald Knasiecki na POL-13.
Na 6. miejscu uplasował się reprezentant Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Żeglarz" z Nowej Soli Grzegorz Bitner na POL-104.
- Każdego dnia towarzyszył nam bardzo różny wiatr. od flauty aż po piątkę w skali Beauforta. Kilka lat temu zdarzało nam się wygrywać podobne imprezy, niemniej tegoroczne 6 miejsce również cieszy - powiedział nam Grzegorz Bitner.
Na 19 miejscu rywalizację ukończył Zbigniew Długaszewski z LKŻ Sława na POL-502.
- Dziś na regatach ściga się technika z pieniędzmi. Jak wymienimy nasze "babcie" na nowe łódki, wówczas może będziemy mieli szansę powalczyć - powiedział Zbigniew Długaszewski.
Tego startu do udanych z pewnością nie zaliczy zwycięzca tegorocznej II Rundy Pucharu Polski w Lubiatowie oraz tegoroczny Studencki Mistrz Polski, obecnie reprezentujący Politechnikę Gdańską, wychowanek UKS Yacht Club Sława, Aleksander Michalski, który regaty zakończył na przedostatnim, 26 miejscu.