Podsumowanie minionego weekendu

Za nami jak dotąd, prawdopodobnie najcieplejszy weekend w tym roku. Jak nietrudno się domyślić, dla Sławy oznaczać to mogło tylko jedno - prawdziwe oblężenie.

Na ogromną ilość turystów, którzy odwiedzili nasze miasto podczas ostatniego weekendu, z pewnością miały także wpływ imprezy jakie zostały zorganizowane na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Były to: Sławski Festiwal Smaków Świata, czyli jeden z największych zlotów food trucków w regionie, który miał miejsce na Nowej Plaży oraz jubileuszowy, XX Finał Festiwalu Piosenki “Śpiewać Może Każdy”, który odbył się na scenie przy starej plaży.
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, tylko w sobotę na teren SCKiW wjechało ponad 800 aut.
Szczęśliwie, na kąpieliskach i w pobliżu nich było bezpiecznie, Ratownicy WOPR podjęli wprawdzie kilka drobnych interwencji, jak np. upomnienia czy przewiezienie na brzeg kilku osób z przepełnionej łodzi, ale poza tym nic złego się nie działo.
Także na otwartych wodach naszego jeziora, weekend upłynął stosunkowo bezpiecznie.
Ratownictwo Wodne Sława kilkukrotnie interweniowało w związku z wpływaniem łodzi i innego sprzętu wodnego na mielizny. Upominaliśmy także osoby skaczące ze sprzętu wodnego do wody. W tej chwili na Jeziorze Sławskim znajduje się wiele wypłyconych miejsc. Takie skoki więc łatwo mogą skończyć się tragicznie. Problemem jest także obecność dużych łodzi na sławskim akwenie. Płynąc, taka łódź powoduje duże zafalowania i zdarzały się niestety przypadki podtopienia dzieci czy wywrócenia mniejszego sprzętu wodnego. - powiedział nam komandor RWS Sława, pan Robert Wagner.
Na lądzie także było bezpiecznie. Jak poinformowała nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie komisarz Maja Piwowarska, mimo wzmożonego ruchu oraz dużej ilości turystów podczas minionego weekendu policja nie odnotowała na terenie gminy Sława żadnych poważniejszych wykroczeń.

galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież