28 Finał WOŚP w Sławie

Na terenie miasta i gminy w tym roku kwestować będzie rekordowa liczba wolontariuszy. Od samego rana będzie można spotkać aż 65 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami. W tym roku środki zbierane będą „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Tradycyjnie sztab sławskiego oddziału WOŚP znajdować się będzie w stołówce SCKiW „Chochelka". - SCKiW zadbało o to, żeby stołówka była także miejscem, gdzie wolontariusze i służby będą mogły wypić i zjeść coś ciepłego przez cały czas trwania zbiórki. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą: funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sławie, Straż Miejska w Sławie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza prowadzona będzie na boisku szkolnym przy Szkoła Podstawowa w Sławie. Zanim rozpoczną się licytacje od godz. 16:00 do 17:00 swoje umiejętności wokalne zaprezentuje uzdolniona, wiele razy nagradzana młodzież z sekcji wokalnej sławskiego Domu Kultury. Osoby, które zdecydują się spędzić niedzielne popołudnie wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, od godz. 17.00 będą mogły wylicytować:
- koszulki, kalendarze, breloki, torba, budzik, kalendarze i inne przedmioty z logo WOŚP,
- lustro z autografem Sylwia Grzeszczak Official, którego używała podczas Dni Sławy 2019,
- Koszulki z autografami drużyny Old Boj Chrobry Głogów,
- Ręcznik z logo Chrobry Głogów,
- piłka z podpisami zawodników Dąb Przybyszów,
- plastron Falubaz Zielona Góra,
- ręcznie robione lalki,
- szaliki biało-czerwone z napisem Polska,
- akumulatory,
- koszulki i odznaki Sławskiego Bractwa Motocyklowego,
- filiżanki dla dwojga z napisem „Brawo ja”,
- lampiony na świece,
- zestaw kawowy,
- walizka z zamkiem szyfrowym,
- oryginalny długopis Parker,
- portfel skórzany,
- bon podarunkowy na kwotę 150 zł na zakupy w sklepie „Pełna Szafa” w Sławie,
- dwie karty podarunkowe na kwotę 100 zł na zakupy w sklepie Optyk w Sławie,
- bilet na całoroczny przejazd na trasie Sława-Nowa Sól-Sława,
- voucher na wstęp dla 2 osób na Bal Karnawałowy w Sala Bankietowa w Sławie
- sesja fotograficzna,
- Kolacja przy świecach dla 2 osób w Pensjonat Słoneczko,
- dwa zezwolenia na połów ryb z lądu i łodzi na cały 2020 rok,
- karnet OPEN plus 10 treningów personalnych w Centrum Sportu XFIT Sława,
- voucher na kwotę 100 zł na zakup kwiatów do ogrodu,
- voucher na 2 tercje i szkolenie WakePark Sława,
- ozdobne donice ogrodowe,
- sprzęty AGD,
- kalendarze,
- lampy, kinkiety, szperacze, naświetlacze,
- rolety okienne,
- farby,
- zestaw kosmetyków samochodowych,
- płyty cd miejscowych artystów,
- klucze nasadowe,
- zegary i wiele innych ciekawych przedmiotów.

Ponadto na rzecz WOŚP w hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie przy ul. Ogrodowej zostanie przeprowadzony I Integracyjny Turniej Boccia oraz Turniej Piłki Nożnej Halowej Seniorów.
Zbiórka WOŚP jak co roku prowadzona będzie również w Centrum Sportu XFIT Sława.
Dodatkowo przy scenie swoje stoiska z wypiekami i innymi pysznościami będą miały wspierające WOŚP: Koło Gospodyń Wiejskich z Lipinek, Koło Gospodyń Wiejskich z Radzynia oraz Akademia Dorosłego Człowieka w Sławie.