Sławskie obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sławie rozpoczęły się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego Mszą Św. w intencji Ojczyzny, celebrowaną przez biskupa Andrzeja Dyczkowskiego a bezpośrednio po niej dokonano odsłonięcia i poświęcenia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Historycznej ceremonii odsłonięcia pomnika dokonali: Ks. Biskup Adam Dyczkowski, Cezary Sadrakuła – burmistrz Sławy, Leszek Lenarczyk – Prezes Stowarzyszenia Patriotyczna Sława i sławscy harcerze a w chwilę później na Starym Rynku wystrzelono trzy salwy armatnie. Po złożeniu wiązanek kwiatów honorowi goście przejechali bryczkami po ulicach miasta i udali się do kościoła pw. Św. Michała Archanioła na godzinny koncert patriotyczny z udziałem chórów: Octava działającym przy Centrum Kultury w Żaganiu, Za Tobą z parafii Św. Klemensa w Głogowie, Cantate Deo ze Sławy oraz orkiestry dętej Fermata Band z Nowej Soli. Zwieńczeniem sławskich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości było otwarcie w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Sławie, wystawy „O Niepodległość” zorganizowanej przez Apoloniusza Fica, Rafała Fica, Urząd Miejski, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, we współpracy z Oddziałem Dolnośląskim Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy. Wystawa potrwa do 16 grudnia i w godzinach od 10:00 do 16:00 będziemy mieli okazję podziwiać głównie broń białą używaną w walkach o niepodległość.