Krwiodawcy z całej Polski w Sławie

W miniony weekend w Sławie odbył się XXXII Ogólnopolski Rajd Samochodowy Honorowych Dawców Krwi PCK, w którym udział wzięło 31 załóg z całej Polski.

Na ośrodek PCK uczestnicy rajdu dotarli już w czwartek, a w piątek w godzinach rannych odbyła się uroczysta odprawa załóg, w trakcie której najbardziej zasłużeni honorowi dawcy krwi otrzymali najwyższe odznaczenia. M.in. decyzją Ministra Zdrowia najwyższym odznaczeniem - Kryształowym Sercem jako zasłużony dla Zdrowia Narodu odznaczony został Zbigniew Kowalczyk z Bielaw, odznakę honorową PCK IV stopnia otrzymała Halina Dąbrowska z UM, III stopnia Piotr Kowalczyk z Bielaw, Karol z Sulechowa, II stopnia Lenard Andrzej członek Prezydium LOR HDK PCK. Ponadto za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju ruchu PCK Medalem Pamiątkowym 60 lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK wyróżnionych zostało 10 osób w tym kilkoro ze Sławy. Bezpośrednio po części oficjalnej uczestnicy rajdu wyruszyli na trasę do Sulechowa i Kalska przez Bojadła, Klenicę i Trzebiechów. Wszędzie na uczestników rajdu czekały próby sprawnościowe, których dodatkowo nie zabrakło w osadzie Święte i dodatkowa konkurencja sprawnościowa dla kierowców na terenie SCKiW. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna przy dźwiękach kapeli „Bajer” natomiast w sobotę na terenie OW PCK odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne. W niedzielę w godzinach rannych podsumowano rajd. W klasyfikacji generalnej wygrała załoga nr 21. z Pabianic przed nr 5 z Krakowa i 28 ze Słupska. Ponadto wszyscy zwycięzcy poszczególnych konkurencji uhonorowani zostali pucharami i nagrodami rzeczowymi. W takcie rajdu 20 honorowych dawców krwi z miasta Sława i 20 uczestników rajdu oddało krew. Ogółem pozyskano 20 litrów krwi.